Ви зустріли чоловіка всього свого життя, але він радиться зі своєю мамою замість вас? А може, замість того, щоб разом гуляти і виходити у світ, вона віддає перевагу постійним візитам до мами? Можливо, ви стикалися з неженкою, тобто чоловіком, залежним від спілкування з власним батьком! Хоча на перший погляд ця проблема не здається серйозною, у довгостроковій перспективі вона може навіть призвести до розриву стосунків. Чи можна жити з дорослим чоловіком, який цінує думку матері більше, ніж партнерки? Що викликає нездорові стосунки між чоловіком і його матір’ю? Чи можуть бути стосунки з неженкою? Чи можна “вилікувати”?
Як розпізнати неженку?
Мамин синочок – це чоловік, який відчуває дуже сильний, часто патологічний зв’язок зі своєю матір’ю – він залежний від неї. Усі свої рішення він радиться з матір’ю, постійно звертається до неї за порадою, проводить з нею багато вільного часу. Навіть якщо він залишає родинний дім і живе далеко від матері, він однаково хоче проводити з нею якомога більше часу, наприклад, він бере її з собою на вечерю до ресторану, на закупи чи навіть на свята разом, часто разом зі своїм партнером.
Чоловік-неженка, беззастережно довіряє своїй матері і завжди дорожить її думкою. Невелике прохання з її боку може змусити її повністю змінити свою поведінку або погляди на певні питання. Його дуже важко переконати діяти проти матері. Під його впливом неженка може відмовитися від своїх планів. Навіть якщо в нього вже призначено побачення з партнеркою, а мати просить його одразу ж приїхати до неї без особливих причин, вона, ймовірно, змінить свої плани.
Чоловік, який залежить від матері, зазвичай проявляє дуже мало самостійності в повсякденному житті. Якщо він вирішить жити з партнеркою, то дуже часто не займатиметься жодною роботою по дому. Дії, які зазвичай вважаються типово жіночими, наприклад прання, прибирання, приготування їжі, будуть йому абсолютно чужими, тому що все життя їх робила за нього мати.
Чому чоловік залежить від матері?
Немає єдиної причини, через яку чоловік може стати неженкою. Часто корінь проблеми криється в надмірній опіці матері, яка все життя оберігає сина, але це не завжди так. Багато неженки – це чоловіки, яким не вистачало авторитету батька в їхньому житті, наприклад, батьки розійшлися або батько просто мало часу проводив удома. Неженкою може бути і чоловік, вихований матір’ю, якій не вистачало любові, і яка виливала всю свою ніжність на сина, чекаючи від нього того ж у відповідь.
Чи можна жити з бабою?
Стосунки з неженкою непрості й потребують великого терпіння. Багато неженків добре маскуються на початку стосунків, і їхні нездорові стосунки з матір’ю стають очевидними тільки з часом. Якщо ви помітили, що ваш чоловік неженка, не ображайтеся на нього – він, імовірно, не усвідомлює токсичних стосунків, які він має з матір’ю. Насправді миттєва зміна поведінки неможлива. Лише тривала робота над проблемою дасть йому змогу змінити свої життєві пріоритети та світовідчуття.
Якщо ваш партнер злиться, коли ви згадуєте, що він неженка, і не бачить нічого поганого у своїй поведінці, часто єдиним рішенням є консультація психолога. Це може бути індивідуальна зустріч із фахівцем або терапія для пар.
Материнська залежність і сімейна терапія
Терапія пар часто є найефективнішим вирішенням проблеми нездорових стосунків між партнером і матір’ю. Під час сеансу у психолога пара разом працює над поліпшенням якості спільного життя, а також над пошуком компромісів, що влаштовують обидві сторони. Під час терапії партнери мають можливість поговорити про свої почуття, очікування та плани на майбутнє в присутності психолога. Так вони краще пізнають свої потреби й усвідомлюють свої недоліки, які партнеру важко прийняти.
Під час терапії пар партнери працюють не тільки на психологічних сеансах, а й удома. Психолог показує їм, які зміни в повсякденному житті вони мають внести, щоб краще ладнати.
Залишити відповідь