Новини конкурсу

Інші новини

Стали відомі мена фіналісток конкурсу!
Стали відомі імена переможниць в номінаціях!
Разом до успіху!
Надійність та стабільність перевіряються роками!
Подарунки від партнерів конкурсу
В цьому році понад 280 жінок-підприємниць представили на конкурсі свої бізнес-проекти, серед яких незалежне експертне журі вже зовсім скоро визначить фіналісток цього року.
«Пані мила» навчила мене, що найважче повірити в себе

Підприємиця Тетяна Хромова – переможниця конкурсу «Підприємницький талант України 2013». Її творча майстерня «Пані мила» – яскравий приклад того, як хобі, що з'явилося раптово, може перерости у справжній бізнес, при чому без яких-небудь значних інвестицій.

Виростивши двох дітей, Тетяна серйозно захопилася миловарінням. Що з цього вийшло – читайте в інтерв'ю.

Тетяно, як ви взагалі прийшли до ідеї зайнятися підприємництвом-

Почну з того, що все своє життя я присвятила родині та дітям, при цьому маючи дві вищі освіти, але не пропрацювавши і дня. Коли сини виросли, у мене з'явилося багато вільного часу, і я вирішила зайняти себе чимось новеньким. Повинна сказати, що мої давні захоплення – кулінарія і ручна робота – зіграли не останню роль у розвитку нового хобі. Якось в інтернеті я натрапила на статтю про миловаріння – і понеслась. Днями я всебічно вивчала теорію, а ночами практикувала. Результати радували – я зрозуміла, що моя робота може бути корисна іншим. Незабаром це заняття мене так зачепило та стало настільки важливою частиною життя, що було вирішено перетворити його на маленький сімейний бізнес.

Яких фінансових інвестицій вимагав запуск власної справи-

Всього 3 000 грн. – сума, як на мене, цілком підйомна для більшості людей. На ці гроші було придбано все необхідне та зварена перша партія мила. А далі – вдосконалення навичок, розширення асортименту, розробка нових цікавих рецептур. Сьогодні «Пані мила» – це понад 50 видів мила та 30 рецептур у розробці, а щодня я варю від 2 до 6 кг мила і виготовляю досить великий асортимент косметичної продукції.

Яких висот у бізнесі ви плануєте досягти-

Я не планую перетворювати свій сімейний бізнес на величезний проект. Для мене на першому місці – якість і естетика. А втрата якості зі збільшенням масштабів виробництва однозначно відбувається – я це не раз бачила у своїх колег. Я, безумовно, ставлю перед собою завдання розширити базу клієнтів, але в моєму пріоритеті на майбутнє – продовжувати розвиватися якісно. Адже якість – головна складова ручної роботи. Рівень повинен бути найвищим – люди це побачать і оцінять. Мас-маркет є в кожному магазині, а handmade робиться для кожного клієнта індивідуально. Це не може бути дешево, але це точно буде ексклюзивно.

Що в розвитку бізнесу ви могли б назвати найважчим-

Найважче – повірити в себе. Ти весь час вчишся, намагаєшся, пробуєш, робиш. Але представити на суд покупцям свій готовий продукт завжди хвилююче. Я дуже довго нічого не продавала, бо мені завжди здавалося, що є ще щось, над чим потрібно попрацювати, що потрібно поліпшити, «дотягнути». Тільки коли моя сім'я переконала мене, що те, що я роблю – це хороший продукт високої якості, який просто немає сенсу не пускати на ринок, я залишила осторонь всі сумніви та почала діяти.

Які зміни у ваше життя привнесла участь у конкурсі «Підприємницький талант України»-

Такий конкурс – це перспективна можливість, яка надається не щодня. Тут я змогла познайомитися з великою кількістю цікавих людей. Крім того, важливою частиною конкурсу були пізнавальні лекції – вони стали для мене поштовхом як для власного розвитку, так і для розвитку бізнесу в цілому: я змінила ставлення до просування свого товару, завдяки чому відчутно збільшилася результативність. А це, в свою чергу, допомогло мені поліпшити робочі процеси. Тому я можу сміливо сказати, що конкурс був мені потрібний і корисний – для зміцнення віри у власні сили і розпалювання ще більшого бажання продовжувати те, чим я займаюся.

Усi новини конкурсу >>