Новини конкурсу

Інші новини

Перший весняний фестиваль
Цікава можливість для розвитку бізнесу та налагодження зв'язків
Переможниці з Одеси
А це інтерв'ю про двох фіналісток з Одеси
Історія успіху Наталії Катющенко

Наталія Катющенко, головна переможниця конкурсу «Підприємницький талант України 2015», придумала і запустила виробництво дитячих розвиваючих іграшок Лок Борд (в народі – бізіборд). В інтерв'ю вона поділилася з нами своїм баченням успіху, творчими планами, а також розповіла про те, як змінився її бізнес після участі в конкурсі.

Вашому бізнесу трохи більше півтора року, який найважчий момент ви переживали в розвитку-

Як не дивно, для мене, напевно, найважчим був період ще до початку запуску бізнесу, коли я обмірковувала і уявляла, як все буде, в голові, мені було важко і страшно – адже це така відповідальність, буквально все буде залежати від мене.

Спочатку моя ідея була організувати домашню майстерню, про якийсь конкретний бізнес-план і мови не було. Я не вірила, що ця витівка може реально перетворитися на щось масштабне.

Проте, коли вже в процесі роботи я почала займатися власним навчанням і розвитком, в якийсь момент я повноцінно усвідомила всю цінність того, чим займаюся. Я чітко зрозуміла, що все, що я роблю, що думаю, прямо відображається на результатах – і це відразу ж справило величезний вплив на розвиток моєї справи. Я побачила, що мій маленький бізнес цілком у змозі стати великим. Ти просто в це віриш і робиш. І саме так і виходить. Ще я ясно зрозуміла: щоб зробити все бездоганно, потрібно робити це самому. Тому я впевнена в тому, що якщо твоя мрія тебе недостатньо лякає, вона недостатньо велика. Мрія повинна лякати. Це дає величезну мотивацію розвиватися і йти до справжнього успіху.

Розкажіть, участь у конкурсі «Підприємницький талант України 2015» якось вплинула на ваш бізнес і на вас саму-

Звичайно, участь в конкурсі стала для мене знаковою подією. Головне, що конкурс мені дав, це безмежна віра в себе і свою справу, саме завдяки йому я зрозуміла, що маленький сімейний бізнес у змозі стати чимось більшим. Це дуже важливий досвід, який допоміг мені зробити серйозний крок у подальшому розвитку бізнесу.

Також дуже важливо сказати про те, що завдяки конкурсу про нас багато хто дізнався, люди стали розповідати один одному про нас. Часто буває, клієнти кажуть, що їм радили нас як дуже якісний продукт. І ось такі маленькі моменти дуже надихають, ми отримуємо приємний зворотний зв'язок. Так, це не впливає на бізнес-процеси, але це підтверджує, що ми вибрали правильний напрямок, і дає нам сили й азарт рухатися далі.

Ви виграли досить великий грошовий грант. Розкажіть докладніше, як розпорядилися головним призом-

Більша частина грошей пішла на моє навчання, а також на розвиток моїх колег і партнерів у сфері маркетингу. Крім того, чимало уваги ми приділили емоційному аспекту. Для мене дуже важливо, щоб та енергія, яка вкладається у дитячі іграшки, була дуже світла і тепла. Тому необхідно це в собі постійно виховувати. Адже внутрішній стан обов'язково рано чи пізно позначиться на справі.

Інша частина була витрачена на виробництво. Якщо раніше ми займалися збіркою наших іграшок, то тепер ми ще й робимо всі комплектуючі. Для того щоб запустити цей розширений виробничий процес, було потрібне невелике фінансове вкладення.

Поділіться планами на майбутнє-

За минулий рік ми більше приділяли увагу вдосконаленню продукту і зараз готові його відправляти на європейський ринок і в США, знаючи, що ми в змозі відповідати за його якість.

Зараз ми кинули всі свої сили на запуск і налагодження власного виробництва. У планах – розширити асортимент. В голові маса ідей – настав час їх реалізувати. Фінансові цілі теж є – приріст прибутку на 10%.

Крім того, хотілося б привчити споживачів до ясного розуміння того, що хороша, якісна річ і коштує відповідно. А тим більше – дитяча іграшка. Адже до таких речей взагалі особливі вимоги: вона повинна бути екологічною і безпечною для дитини, упаковка – якісною, гарною і яскравою. У підсумку це все виливається у чималу собівартість.

Який ваш секрет успіху-

Мій секрет успіху простий – це любов до того, що ти робиш. Саме вона допомагає робити все по максимуму, мотивує стати кращим у своєму напрямку. Успіх вимагає постійного руху вперед. Адже ніколи не дізнаєшся, наскільки далеко ти можеш зайти, поки не спробуєш.

Мій досвід доводить, що дуже важливо повне розуміння і віра в те, чим ти займаєшся, потрібно горіти цим і віддаватися своїй справі на всі 100%. Саме це є і залишається моїм головним принципом роботи.

 

Усi новини конкурсу >>