Відсутність бажання сексу – у чому причина і як із цим боротися?

Відсутність бажання сексу – проблема, яка зазвичай зачіпає жінок. Підраховано, що навіть кожна четверта доросла полька може боротися з цим. Всупереч видимому, чоловіки також дедалі неохочіше займаються коханням. У чому причина цього явища? Коли це дзвінок для пробудження? Як підвищити лібідо?

Чому відсутність бажання сексу є проблемою?

Секс – невід’ємна частина нашого життя. По-перше, це одна з основ партнерства – вона поглиблює і зміцнює зв’язок між двома людьми та робить його унікальним. Секс також може бути джерелом великої радості і, таким чином, позитивно впливати на самопочуття – як психічне, так і фізичне. Сексуальна активність розслабляє, знімає стрес, оскільки під час статевого акту в головному мозку виділяються ендорфіни, тобто гормони щастя.

Періодична відсутність бажання займатися сексом не є приводом для занепокоєння, особливо якщо вона викликана такими обставинами, як перевтома або гормональні зміни під час вагітності. Однак якщо відраза до великих планів зберігається довгий час, зазвичай це симптом проблем, які не слід недооцінювати. Ба більше, постійна відсутність сексу в стосунках збіднює їх і навіть може призвести до розриву.

Яка найчастіша причина небажання сексу?

Одним із найлютіших ворогів пристрасті в будь-яких стосунках, навіть успішних, є рутина. Якщо ми перестанемо розвивати наші стосунки, ми не дбатимемо про те, щоб принести задоволення іншій людині, і хоча час від часу приємно дивувати її, температура стосунків падає. Пристрасті також не подає рутина в спальні, яка може зробити найгарячіший секс нудним, адже він передбачуваний.

Відсутність бажання сексу часто є верхівкою айсберга. Хоча в деяких стосунках секс стає ліками від сварок, зниження інтересу до фізичної близькості – принаймні, з постійним партнером – часто спричинене давніми конфліктами у стосунках або незагоєними ранами, такими як невірність.

Відсутність бажання сексу в жінки часто викликана тим, що вона не може насолоджуватися інтимними крупними планами. Він також не знає, як поговорити з партнером про свої очікування. Небажання чоловіка займатися сексом частіше пов’язане зі страхом вагітності. Він не має такого контролю над цією сферою, як його партнерка.

Відсутність бажання сексу та психічні проблеми

В обох партнерів однією з найчастіших причин небажання займатися сексом є хронічний стрес. Це стосується людей, які борються з надлишком обов’язків, не можуть знайти баланс між особистим і професійним життям, що непросто в сучасному ритмі життя. Фінансові або сімейні проблеми також можуть відбити бажання займатися сексом.

Те, як ми бачимо себе, має величезний вплив на лібідо. Люди з низькою самооцінкою часто відчувають опір навіть роздягатися перед партнером. Заборони, пов’язані з пуританським вихованням або релігійними переконаннями, можуть мати аналогічні наслідки. Відсутність свободи і спонтанності в спальні зазвичай позбавляє сексу всього задоволення. Відсутність бажання сексу є частим симптомом хронічних психічних розладів, таких як депресія або посттравматичний стресовий розлад. Становище людей, які борються з такими проблемами, може погіршити приймання препаратів, що ще більше знижують рівень лібідо.

Проблеми зі здоров’ям, що викликають відсутність бажання сексу

Кожен чоловік може втратити потяг до сексу перед лицем недуги, безпосередньо пов’язаної зі статевим життям. Чоловіки можуть страждати, наприклад, від проблем з ерекцією або фімозу, жінки – від хворобливих інфекцій сечостатевих шляхів або сухості піхви. Парадоксально, але у жінок лібідо може бути знижено прийомом гормональних контрацептивів. Відсутність сексуального потягу іноді буває спричинена системними захворюваннями, зокрема – гормональними порушеннями, наприклад, у разі цукрового діабету. Неадекватні концентрації гормонів, таких як естрогени, андрогени або тестостерон, можуть не тільки знижувати рівень лібідо, а й зменшувати реактивність на подразники (чутливість до дотиків).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *